Zawodowcy.

Mija już rok odkąd wróciłem z Francji.  Nie mam czasu zajmowac sie blogowaniem, praca w tym radosnym kraiku angażuje w pełni wszystkie moje siły życiowe.

Ale nie do końca, przez te wszystkie lata poznałem wiele odmian ludzkiego skurwysyństwa. Myślę że warto się podzielić ta wiedzą bo tak na prawdę życie jest jedną wieką hecą.

Jeden z rodzai rozpoznanych przeze mnie skurwysyńców nazywam roboczo „zawodowcami”. Jak wiecie prowadzę firmę budowlaną i muszę umieć sprzedać swój produkt najlepiej jak tylko potrafię. Na mojej drodze spotykam gro osób życzliwych, jednak zawodowcy to jest coś naprawdę konkretnego.

Typowy zawodowiec, na początku naszej współpracy zdaje się wszystkie swoje problemy pozostawić mojej osobie bo przecież sobie z tym na pewno poradzę. I zazwyczaj tak jest.

Zawodowiec zrzuca maskę sympatii w momencie końcowego rozliczenia za pracę. Typowy skurwysyn tego gatunku rwie włosy z głowy, włazi jak pająk na wytapetowane ściany szukając najdrobniejszego uchybienia. Dochodzi do niesłychanych komedii łącznie z darciem dokumentów, płaczem, krzykami, groźbami straszeniem sądem i innymi duperelami.

No ale skoro to ja tu jestem fachowcem, więc czekam aż zawodowiec wypluje z siebie to ziarno prawdy które go tak w gardle kole. Gdy dym opadnie pada propozycja. Zawodowiec odpuści ale pod warunkiem że dostanie coś za darmo.

No i nie dostaje. I tu albo odpuszcza, albo sprawa ciągnie się jeszcze przez jakiś czas. W końcu i tak płaci tyle co należne, często się przy tym głupio tłumacząc.

W Polsce występuje sitwa skurwysynów z wypchanymi portfelami którzy próbując wynaleźć usterki budują sobie za darmo wytworne pałace.

A ja mówię Nie! Skurwysynom!

Pozostałe gnojstwa też warte uwagi. Ale to później szkoda mi na ten kraj litery.

Więc wejdźmy wszyscy jak jeden mąż do tojtoja stojącego w pełnym słońcu i napijmy się! Tutaj kierownik nie widzi.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s